Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.

Vaba mikrofon

Kasuta Arvamusfestivalil võimalust oma mõtted välja öelda! Üks võimalus selleks on rääkida vaba mikrofoni alal.

Uuendusena on sel aastal ühe vaba mikrofoni ala asemel kaks – ühele ootame osalejate registreerumist, teisele end kirja panema ei pea, kuid sel juhul ei saa korraldajad vaba aja olemasolu garanteerida. Soovitame end kirja panna juba nüüd, sest eelmisel aastal oli huvilisi väga palju.

Kuidas registreeruda?
Vallimäel asuvale vaba mikrofoni alale palume eelnevalt registreeruda kuni 13. augustini täites alloleva vormi. Paide keskväljaku vaba mikrofon on registreerimiseta ja seal sõna saamiseks tuleb lihtsalt kohapeal olevale moderaatorile teada anda, et soovite sõna.

Esmakordselt on Vallimäe vaba mikrofoni alal võimalik sõna võtta ka vene keeles.

Arvamusfestivali vaba mikrofoni ala sünnib koostöös TTÜ Väitlusklubiga – kõik moderaatorid on TTÜ tudengitest väitlejad. See organisatsioon ühendab TTÜ-ga seotud väitlejaid ning nende peamine tegevusala on üliõpilaste analüüsi, kriitilise mõtlemise, esinemise ning enese väljendamise oskuse arendamine. Vaata lisa www.facebook.com/TUTdebate.

Pane end kirja juba täna!

Registreeritud teemad
Reede, 14.08
Kell 14:00 Majandusmudel
 
Laupäev, 15.08
Kell 12:00 Õppijate arengu toetamine koolis: kas see on kauge ideaal või homne reaalsus?
Kell 14:00 Talu, kui unustatud tulevik
Kell 15:00 Mida ettevõtlushariduses saab õppida ja mida mitte?
Kell 16:30 Linna- ja maaelu külapoisi pilguga

Esinejate registreerimine
Registreerumine vaba mikrofoni alale lõpeb 13. augusti südaööl. Registreerumisankeedis tuleb täita kõik väljad. Peale registreerumist saadab Arvamusfestivali korraldusmeeskond sulle e-kirja.
Alates 14. augustist saab Paide Vallimäel vaba mikrofoni alale registreeruda vaid ala juures.
Juhul, kui oled registreerunud, kuid mingil põhjusel ei saa kohale tulla, palume meile sellest kindlasti teada anda vabamikrofon@arvamusfestival.ee – vabanevat aega on siis võimalik pakkuda teistele soovijatele.
Kui kõik vabad ajad on täis, soovitame siiski kohale tulla, võimalik, et on tekkinud vabu esinemisaegu.

Soovitused ettekandeks
Teemat valides võiks lähtuda sellest, et see kõnetaks võimalikult paljusid Arvamusfestivalil osalejaid. Esinemise alguses tutvusta lühidalt ennast ning käsitletavat teemat. Kui kõneled mõne organisatsiooni või grupi nimel, palume ka sellele viidata. Sõnavõtuks on aega kuni 20 minutit – selle aja sisse peaks mahtuma nii teema esitamine kui ka võimalikele küsimustele vastamine.
Arvamusfestivali korraldajad tagavad vaba mikrofoni lava koos helitehnikaga.

Korraldajate õigused
Arvamusfestivali korraldajad annavad oma parima, et võimaldada vaba mikrofoni aega kõigile soovijaile. Kui huvilisi tekib rohkem kui ajaraamid võimaldavad, ei saa me kahjuks esinemisaega kõigile garanteerida. Arvamusfestivali korraldajail on õigus grupeerida sarnaseid teemasid ning vajadusel piirata kõnelemise aega.
Keelatud on mistahes kombel vaenu õhutamine – sellised ettekanded on korraldajail õigus peatada. Agressiivsed esinejad saadetakse Arvamusfestivali alalt välja – ootame, et iga esineja lähtub Arvamusfestivali heast tavast.