Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.

Arvamusfestival Narvas

KAVA

30. mail toimub esimene Arvamusfestival Narvas, kuhu on oodatud aktiivsed inimesed, kes soovivad kaasa mõelda meie kõigi tuleviku osas.
Mis on Arvamusfestival Narvas? Tegemist on esimese eelfestivaliga, millest korraldajad loodavad luua traditsiooni nagu on Arvamusfestival Paides, mis toimub tänavu 14.-15. augustil juba kolmandat korda.

Logo_sinine_Arvamusfestival_Narvas 2015Korraldajad soovivad luua poliitiliste eesmärkideta arutelu- ja mõttevahetuspaiga, mille eesmärk on arendada arutelu- ja suhtluskultuuri kogu Eestis ning inspireerida siin elavaid inimesi oma elu mõjutavatel teemadel mõtlema, sõna sekka ütlema ja muutusi ise eest vedama.

Päeva jooksul on kavas mitmeid inspireerivaid arutelusid. Esimese arutelu korraldab Avatud Eesti Fond – muusikakriitik Artemi Troitski ja muusik Vasja Oblomov vestlevad, milline on muusika roll ühiskonnakriitikas.
Teises arutelus vesteldakse vene koolist Eestis. Samuti räägitakse kodanikualgatusest ja -vastutusest, sellega seotud eelarvamustest ning peetakse mõttevahetust, kas inimesele luuakse inforuum või loob inforuumi inimene ise.

Lõpetuseks peetakse avatud arutelu Eesti tulevikust. Kõigil huvilistel on võimalus väikestes rühmades vastata küsimusele – mis meid ühiskonnana seob ja tegutsema inspireerib, millised on ühised väärtused, mis meid puudutavad.

Arvamusfestivali Narva programm valmis Ida-Virumaa inimeste, festivali korraldustoimkonna ja Avatud Eesti Fondi koostöös.
Sündmust toetavad Avatud Eesti Fond, Ida-Viru Maavalitsus, Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie inimesed, Briti saatkond Tallinnas, Narva Muuseum.

Festivalialal on avatud kohvikud ja lasteala.

Sissepääs on tasuta

AF_FB_Event
Külasta ka Arvamusfestival Narvas 2015 Facebooki lehte.

 


Festivali ala kaart

 

Arvamusfestival_ala_kaart_Narva_Lossipark_EST

 


Arvamusfestivali Narvas toetavad:

 AF_AEF  AF_Siseministeerium  AF_Misa
AF_British_Embassy_Tallinn AF_Kesselhaus  AF_Narva_muuseum

 


Logod

Lae alla Arvamusfestivali CVI ja Arvamusfestival Narvas logod ning kasuta neid heaperemehelikult. Kui tekib küsimusi logo kasutamise kohta, saada küsimus julgelt aadressile turundus@arvamusfestival.ee.

Logo_sinine_Arvamusfestival_Narvas 2015.jpg
Logo_sinine_Arvamusfestival_Narvas 2015.png
Arvamusfestival_Narvas_logod.zip (sisaldab formaate .jpg, .png, .ai)


Kava

 Suur aruteluala
12:00–12.10 Arvamusfestivali tervitus
12:10–13:40  „Väljakutsed, millega seisavad silmitsi kultuuri- ja ühiskonnategelased“
Arutlevad Artemi Troitski ja Vasja Oblomov
Räägitakse väljakutsetest, millega seisavad silmitsi kultuuri- ja ühiskonnategelased. Arutelu fookuses on muusika roll ja kaasaegse vene meedia hetkeolukord, samuti käsitletakse kunstitegelaste reaktsiooni Venemaa poliitilises elus toimuvatele sündmustele ning üha suurenevale tsensuurile. Arutelu korraldab Avatud Eesti Fond.
14:00–15:30  „Kas inimesele on võimalik luua inforuumi või loob inimene inforuumi ise?“
Arutlevad Darja Saar, Ilmar Raag, Oleg Samorodni, Natalja Kitam ja Maksim Rogalski
“Me oleme see, mida me lubame enda ellu,” ütles Goethe, “meid loob ja vormib see, mida me armastame.” Küsime, kas on olemas objektiivne informatsioon või iga ajakirjanik edastab oma sõnumit? Kuidas teha ennast kuuldavaks? Mida me tahaksime uuest loodavast ETV+ kanalist? Kas uus venekeelne telekanal toob murrangu? Millest tuleb ühe kanali usaldusväärsus? Arutelu korraldab Ago Gaškov.
15:50–16:50  „Ühiskonnakriitika loomingus“
Alal on multimeedia kunstnik Evi Pärn, kes astub üles ühiskonnakriitilise performance’iga. Temaatilist arutelu veab Juku-Kalle Raid. Tule mõtle kaasa, kuidas Ida-Virumaa looming saab osaleda ühiskonnaelus!
17.00–18.30  “Eesti tulevikulugu otsimas”
 Arutlevad kõik soovijad.
Millises Eestis me tahame, et tänased lapsed 25 aasta pärast elaksid? Mis on see, mis meile täna rõõmu valmistab? Kas Eesti on väike vägev põhjamaa päike? Milles seisneb meie unikaalsus? Sama oluline kui see, et Eesti on maailmas edukas on see, et siinsetel inimestel on siin hea elada. Tule ja otsime koos meie tuleviku Eesti lugu. See on vaba ja inspireeriv arutelu, mis paneb punkti Arvamusfestivalile Narvas. Arutelu korraldavad Arvamusfestival ja Teeme Ära.
 Väike aruteluala
13:10–14:40  „Vene kool Eestis“
Arutlevad Eduard Odinets, Irene Käosaar, Kristina Kallas, Triin Ulla, Sergei Seredenko ja teised
Üks olulisi teemavaldkondi Eestis on haridus ja Narvas ei saa ilma küsimata, mis on vene kool Eestis? Kas see on Eesti haridus vene keeles või Vene haridus Eestis? Mis on õpilaste tulevikule mõeldes kasulikum, kas ainete õppimine vene keeles, millele lisandub eesti keele õpe või eesti keele õpe, millele lisandub eestikeelne aineõpe? Kas neile kahele variandile on alternatiive? Kui õpe peaks jääma toimuma vene keeles, siis milleks eesti keele oskuse nõue nende koolide õpetajatele? Kas see on vene õpetajate kiusamine või on ka siin peidus õpilaste vajadused? Arutelu korraldab Aet Kiisla.
15:00–16:30  „Milleks meile kodanikualgatus ja sotsiaalne vastutus?“
Arutlevad Irina Bojenko, Dimitri Burnašev, Anton Pratkunas ja Henri Laupmaa
Milleks firmad tegelevad sotsiaalse vastutusega – kas see on reklaam või tõeline piirkonna eest hoolitsemine? Miks meie peame aitama teisi riike? Kas me peaksime jagama vastutust ja aitama samasuguseid nagu meie? Miks keegi peab meid toetama meie algatustes ja projektides? Mis meid pidurdab ja segab ise vedur ja eestvedaja olla? Arutelu korraldab Jana Pavlenkova.

Lisaks on alates kl 11 Narva [eel]arvamusfestivalil: Narva Kolledži lasteala, uue loodava telekanali ETV+ laboratoorium, Integraatsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse (MISA) infopunkt ja Postimehe kohvik.

Arutelud toimuvad Narva Lossipargis aadressil Peterburi tee 2 (vt allpool kaarti)


Küsi julgelt lisainformatsiooni

Maiu Uus
Arvamusfestivali teemaalade juht
517 7321
maiu.uus@arvamusfestival.ee
www.arvamusfestival.ee