Warning: Use of undefined constant slug - assumed 'slug' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data01/virt39692/domeenid/www.arvamusfestival.ee/2015/wp-content/plugins/arvamusfestival/af.php on line 494
Venemaa - kas vaenlane Euroopa idapiiri taga või siiski võimalik koostööpartner? - Arvamusfestival 2015
Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.
Tagasi kava juurde

Venemaa - kas vaenlane Euroopa idapiiri taga või siiski võimalik koostööpartner?

Vene Riigiduuma väliskomisjoni esimees Aleksei Puškov ütles sel kevadel toimunud pressikonverentsil, et on lõpetanud europarlamendi materjalidega tutvumise, sest see on suhteliselt mõttetu tegevus, kuna sel kogul pole palju kaasarääkimisõigust Euroopa välispoliitikas. Samas väidab meie eurosaadik Marju Lauristin, et parlamendi kaal Euroopa välissuhtluses on just praeguse koosseisu ajal nähtavalt tõusnud.

Kas ja millistes valdkondades oleks Euroopa ja Venemaa parlamentääride koostöö võimalik? Milliseid hoobasid on Euroopa Parlamendil ELi Venemaa-poliitika mõjutamiseks ajal, mil omavahelised suhted Euroopa Liidu ja Venemaa vahel praktiliselt puuduvad?

Kas ja kuidas peaks EL käituma majandussuhetes Venemaaga? Kuidas mõjutab vene gaas ja teised energiaressursid Euroopa ühtsust?

Arutelu saab jälgida ka interneti vahendusel www.arvamusfestival.ee.

Detailid

Kuupäev: 15.08.2015
Kellaaeg: 10:00-11:00
Ürituse lava: Festivaliklubi
Moderaator: Neeme Raud
Osalejad: Marju Lauristin, Yana Toom, Kaja Kallas, Tunne Kelam, Indrek Tarand, Urmas Paet.