Warning: Use of undefined constant slug - assumed 'slug' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data01/virt39692/domeenid/www.arvamusfestival.ee/2015/wp-content/plugins/arvamusfestival/af.php on line 494
Kuidas ellu viia elukestev õpe, mis kestaks tõepoolest elu lõpuni? - Arvamusfestival 2015
Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.
Tagasi kava juurde

Kuidas ellu viia elukestev õpe, mis kestaks tõepoolest elu lõpuni?

Vanemaealine elanikkond moodustab praegu viiendiku, õige pea neljandiku meie seast. Vanema generatsiooni õppimine ja areng on rõõmustava mõjuga nii inimesele endale kui ühiskonnale. Samas on teada, et vaid 16% pensioniealistest tegeleb mingit laadi enesearendusega. Eriti ohtlik on olukord, et ainult 50% pensionieelikutest (50-64) ning veelgi väiksem osa pensionäridest kasutab arvutit. Ühiskond muutub väga kiiresti ja kui suur osa meie seast sellega kaasas ei käi, kasvavad lahku nii generatsioonid omavahel kui vanemaealised ühiskonnast. Pakume lahendust, mille üle arutleda: teismelised ja noored peavad ühiskonnas teadlikult võtma teadmiste jagaja rolli (muna peabki hakkama õpetama kana), ja vanem põlvkond suhtuma noorte põlvkonda kui iseenda e-oskuste õpetajatesse. Kui me kohtame last, kellel pole kombeid ja viisakust, siis me vaatame tema vanemate otsa, kes oleks pidanud neid talle õpetama. Kui tööl või kogukonnas on vanem inimene, kes ei oska (ja ei tea mille jaoks) kasutada info- ja kommunikatsioonitehnoloogiat, siis tuleks vaadata töökollektiivi või kogukonna noorte otsa, kes oleks pidanud seda talle õpetama. Kuidas need vajalikud sillad ehitada?

Detailid

Kuupäev: 15.08.2015
Kellaaeg: 17:00-18:30
Ürituse lava: Toimiv e-riik
Moderaator: Tiina Tambaum (TLÜ nooremteadur ja MTÜ 65.b eestvedaja)
Osalejad: Rait Pihelgas (Ambla vallavanem), Rein Koppel (Nõmme Vanameeste Klubi) Anu Vahter (Kuressaare Keskraamatukogu juht) Sten Perillus (minifirma Digitund juht, Väätsa Põhikooli e-oskustega õpilane)