Warning: Use of undefined constant slug - assumed 'slug' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data01/virt39692/domeenid/www.arvamusfestival.ee/2015/wp-content/plugins/arvamusfestival/af.php on line 494
Kes tasub omastehooldaja vaeva? - Arvamusfestival 2015
Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.
Tagasi kava juurde

Kes tasub omastehooldaja vaeva?

Omastehooldajatel on seadusjärgne kohustus pakkuda oma pereliikmetele ülalpidamist. Oma lapse, vanema või õe-venna hooldusvajaduse ilmnemisel langeb ka hoolduskoormus just omastehooldaja õlule, sest puudub valik otsustada teisiti. Omastehooldus on tasutamata töö, millel on töölepinguseaduses kirjeldatuga palju ühist. Ometi puudub omastehooldusel nii seaduslik kui ka ühiskondlik tunnustus. Omastehooldajad on üha suureneva hoolduskoormuse all, kuna puuduvad alternatiivid – hoolekandeteenuste kvaliteet ja kättesaadavus on ebaühtlane ja omastehooldajad on sotsiaalselt ja majanduslikult ebavõrdsel positsioonil.

Detailid

Kuupäev: 15.08.2015
Kellaaeg: 15:00-16:30
Ürituse lava: Heaoluala
Moderaator: Piip ja Tuut
Osalejad: Annika Küüdorf (töötervishoiuarst, Töökeskkonna Haldus OÜ); Ivar Paimre (juhatuse liige, omastehooldaja, MTÜ Eesti Omastehooldus); Uku Torjus (sotsiaalhoolekande- ja terviseosakonna juhataja, Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet); Tõnis Vaik (nõunik, Hoolekande osakond, Sotsiaalministeerium)