Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.
Tagasi kava juurde

Kes Eestis üldse teevad kultuuri?

Kui oluline on teadvustada seoseid erinevate kultuuritasandite vahel? Kuivõrd peavad kultuuritegijad endas arendama empaatilisust, tajumaks kogu kultuurivälja vastastikkust seotust alates rohujuuretasandist kuni elitaristliku kultuurini? Samas ei ole kultuur midagi loomupoolest ühtset. Mistahes kultuuritegevuse üheks aluseks on uute piiride, ideede ja nägemuste ellukutsumine, mistõttu kultuur loomuldasa tõrgub ennatliku nimetamise ja üleliigse mudeldamise ees.

Kes on Eestis kultuuritegija staatuses? Kas see on vaba ruum kõigile või on ta tegelikult harvaesinev komeet meie ühisteadvuses? Empaatilisusest sõltub ka väärtusliku äratundmine ja sellisena tunnustamine, sest uue esilekerkimist pärsivad harjumused, mugandumine ja tsunftimentaliteedi nähtamatu loor. Ehk teisisõnu, millal ja kuidas kultuur päriselt sünnib?

Detailid

Kuupäev: 14.08.2015
Kellaaeg: 12:00-13:30
Ürituse lava: Kultuuriala
Moderaator: Joonas Hellerma (Eesti Rahvusringhäälingu toimetaja muusikasaates "MI" ja kultuurivestlusaate "Plekktrumm" saatejuht)
Osalejad: Märt-Matis Lill (helilooja ja aastast 2014 Eesti Heliloojate Liidu esimees), Urmas Petti (TÜ usuteaduskonna kirikloo dotsent, Tartu Ülikooli-Jaani koguduse õpetaja), Marju Kõivupuu (2013 aasta kodanik, Tallinna Ülikooli maastiku ja kultuuri keskuse vanemteadur) jt.