Warning: Use of undefined constant slug - assumed 'slug' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data01/virt39692/domeenid/www.arvamusfestival.ee/2015/wp-content/plugins/arvamusfestival/af.php on line 494
Kas kogukonnad peavad tegema ära riigi töö turvalisuse tagamisel?! - Arvamusfestival 2015
Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.
Tagasi kava juurde

Kas kogukonnad peavad tegema ära riigi töö turvalisuse tagamisel?!

Võtmeküsimused: Ootused kogukondadele on suured turvalise elukeskkonna kujundamisel, ent kas need pole ülemäärased? Mida saavad päästeseltsid, naabrivalvepiirkonnad, küla- ja linnaseltsid, korteriühistud jt ühendused ise ära teha? Mis on keskvalitsuse ja linnade-valdade ülesanne kogukondade arengu toetamisel? Kuis kodukohas üheskoos turvalist elukeskkonda kujundada, probleeme ennetada ja lahendada?

Sisu: Järjest enam räägitakse igaühe panusest turvalisusse. Klassikaline arusaam, et turvalisuse tagavad politsei ja pääste, ei päde enam – riskikäitumise vähendamiseks, rikkumiste ja õnnetuste ennetamiseks on vaja vabaühenduste, vabatahtlike panust. Samas kaasneb sellega ka vabatahtlikele surve professionaliseeruda – kust jookseb piir selle eest palka saavate ametnike ja vabatahtlike vahel? Kuidas see mõjutab vabatahtlike motivatsiooni? Riigiasutusi on tsentraliseeritud, nad on kaugenenud kohtadelt, samas on elanike ootustele vastamiseks peavad nad hakkama rakendama rohkem kogukonnakeskset lähenemist.
Paneelis keskendutaks kogukonnakesksele vaatele, kogukondade ja keskvalitsuse vastastikustele ootustele ning küsimusele, et kuidas kogukondade ja avaliku võimu koostöös turvalist elukeskkonda tagada. Panelistid avavad Eesti turvalisuse tuleviku peamisi eesmärke, proovivad leida vastuseid küsimustele, et kuidas peaks koostöö toimima, mis on eeldused, et kogukonnad suudaksid turvalisuse tagamisse panustada.

Arutelu korraldab Siseministeerium.

Detailid

Kuupäev: 14.08.2015
Kellaaeg: 14:30-16:00
Ürituse lava: Riskide ühiskond ja kogukondade turvalisus
Moderaator: Eimar Veldre ja Marleen Pedjasaar
Osalejad: Raivo Küüt (Siseministeeriumi korrakaitse- ja migratsioonipoliiitika asekantsler), Andrus Saliste (Muraste külaselts), Madle Lippus (Uue Maailma Selts, Linnalabor,)