Warning: Use of undefined constant slug - assumed 'slug' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data01/virt39692/domeenid/www.arvamusfestival.ee/2015/wp-content/plugins/arvamusfestival/af.php on line 494
Isejuhtiv linn – robotite võidukäik või inimlik elukeskkond? - Arvamusfestival 2015
Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.
Tagasi kava juurde

Isejuhtiv linn – robotite võidukäik või inimlik elukeskkond?

Arutelu on sissejuhatus septembris toimuvale Tallinna Arhitektuuribiennaalile (TAB), mille peateema on tänavu „Isejuhtiv linn“: võimalikud muutused meid ümbritsevas linnas, kui rakendub nn kolmas tööstusrevolutsioon ja kasutusele võetakse isejuhtivad tehnoloogiad k.a. isejuhtivad autod.
Arutletakse selle üle, mis on linnaehituse ja arhitektuuri uued võimalused, mida pakuvad uued tehnoloogiad? Kas ja kuidas rakendada nii uut teadmist kui ka tehnoloogiat ning kas Eesti peaks olema muutuste esirinnas (katsetades läbi head ja vead). Lahatakse ka hirme, mis seostuvad nn „suure venna“ kõike kontrolliva silma ja ka ohuga, et me muutume liialt sõltuvaks erinevatest tehnoloogiatest.

Detailid

Kuupäev: 14.08.2015
Kellaaeg: 12:00-13:30
Ürituse lava: Linnaruumi ala
Moderaator: Marten Kaevats (TAB-i kuraator)
Osalejad: Rainer Kattel (Tallinna Tehnikaülikooli innovatsioonipoliitika ja tehnoloogia valitsemise professor) Kristjan Port (R2 tehnoloogia kommentaaride saatejuht) Innar Liiv (informaatik, Tallinna Tehnikaülikooli andmekaevandamise dotsent)