Warning: Use of undefined constant slug - assumed 'slug' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data01/virt39692/domeenid/www.arvamusfestival.ee/2015/wp-content/plugins/arvamusfestival/af.php on line 494
Ettekanne: Eesti võimalused väljuda keskmise sissetuleku lõksust - Arvamusfestival 2015
Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.
Tagasi kava juurde

Ettekanne: Eesti võimalused väljuda keskmise sissetuleku lõksust

Majandusanalüütik Imre Mürk visandab vastuseid küsimusele: miks on siis meie sissetulekud väiksed ja ei kasva loodetud tasemele?
Mida see tähendab, et oleme keskmise sissetuleku lõksus? Tuleb tunnistada, et Eesti välis-kaubanduse ja majandustegevuse struktuur ei näita eriti märke sellest, et palgad Eestis läheneksid loodetud tempos EL-i keskmisele. Välja arvatud mõned erandid, on välisturgudele suunatud ettevõtluses töötasud jätkuvalt madalad ning keskmisest kõrgemat palka makstakse valdavalt siseturule suunatud teenusesektoris, mis kuidagi raha riiki juurde ei too. Võimalik lähtekoht majanduskasvu probleemide lahendmaisele on lisaks teadus- ja arendustegevusse investeerimisele,  maapiirkondade ergutmisele ja alustavate ettevõtete toetamisele näiteks ka suurte ja kogenud ettevõtete eelisarendus riigi ajanduspooliitikaga. Teemajuhi sissejuhatavale ettekandele järgneb arutelu, kus on oodatud kaasa rääkima kõik huvilised. 

Detailid

Kuupäev: 15.08.2015
Kellaaeg: 17:00-17:45
Ürituse lava: Eesti Rahva Erakonna Eestuba
Moderaator: Imre Mürk (TTÜ doktorant)
Osalejad: