Warning: Use of undefined constant slug - assumed 'slug' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data01/virt39692/domeenid/www.arvamusfestival.ee/2015/wp-content/plugins/arvamusfestival/af.php on line 494
Eesti Euroopa turvalisimaks riigiks! - Arvamusfestival 2015
Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.
Tagasi kava juurde

Eesti Euroopa turvalisimaks riigiks!

Süüteod ja õnnetused nõuavad Eestis igal aastal inimelusid ning põhjustavad nii kaudset kui ka otsest ja tuntavat varalist kahju. Lisaks mõjutavad need juhtumid ka inimeste turvatunnet ehk seda, kui hea on Eestis elada. Arutame selle üle, mida on võimalik teha, et neid juhtumeid ära hoida ja kui palju see üldse võimalik on. Mida saab ja peab tegema politsei? Mida on aktiivsete kogukondade inimesed ära teinud ja millised on nende kogemused? Kas kuritegevust või riskikäitumist on võimalik välja juurida? Kui palju on turvalisus kui mõtteviis Eestis levinud ja kuidas enda hoidmist noortesse süstida? Kes kuuluvad turvalisuse loojate ringi ning kas ja kus see katkema kipub?

Arutelu korraldab Politsei- ja Piirivalveamet.

Detailid

Kuupäev: 14.08.2015
Kellaaeg: 14:00-15:30
Ürituse lava: Julgeoleku ala
Moderaator: Andres Sinimeri
Osalejad: Elmar Vaher (PPA peadirektor), Jüri Saar (kriminoloog ja õiguspsühholoog), Varje Ojala-Toos (Lihula vallavanem), Eha Paas (Eesti külaliikumine Kodukant), Dmitri Teperik (Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse teadur ja programmi Sinu Riigi Kaitse peakoordinaator).